< Terug naar vorige pagina

Project

Navigeren door diversiteit: Communicatie en besluitvormingsprocessen in religieus heterogame gezinnen met kinderen in België en Griekenland

Het voorgestelde postdoctorale project onderzoekt interlevensbeschouwelijke dialoog en intrafamiliale besluitvorming binnen religieus heterogame koppels bestaande uit een religieuze en een niet-religieuze partner. Het project richt zich op koppels met kinderen tussen 6 en 12 jaar oud die in verschillende Europese culturen leven, in het bijzonder in België (Vlaanderen) en Griekenland. Het hoofddoel van dit onderzoek is het onderzoeken van de manieren waarop gemengde koppels met elkaar onderhandelen over hun verschillen in levensbeschouwing en beslissingen nemen over (niet-)religiegerelateerde kwesties voor zichzelf en hun kinderen.

Bovendien, en vanwege de crossculturele dimensie, verkent het onderzoek en houdt het rekening met de potentiële contextuele invloeden van culturele, maatschappelijke en historische factoren op dergelijke communicatie- en besluitvormingsprocessen; zo wordt de toepasbaarheid van de onderzoeksinzichten en -resultaten in een bredere Europese context verder gegarandeerd. Door gebruik te maken van een inductieve, kwalitatieve benadering op basis van constructivistische Grounded Theory en diepgaande narratieve interviews, samen met inzichten uit theologie, religiewetenschappen en de studie van niet-religie, biedt dit onderzoek inzichten in de dialoog over levensbeschouwing en communicatie binnen (niet-)religieuze heterogame gezinnen.

Datum:1 okt 2024 →  Heden
Trefwoorden:parental decision-making and communication, religious and non religious worldviews, religious heterogamy
Disciplines:Sociologie van religie